Форум АНХИРА - здраве, успех, свобода

Автор Тема: Помощ!Дете на 10 години с Атрит!  (Прочетена 6622 пъти)

Неактивен pepinatoys

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Двете ми слънца!
    • Профил
Помощ!Дете на 10 години с Атрит!
« -: 09, Април, 2010, 20:02:55 »
  Дъщеря ми на 10 год. е с поставена диагноза Реактивен Артрит.(аз дори не знам какво точно означава това)
Един ден започна да накуцва (02.март.2010г)  и да се оплаква от болки в дясното коляно, то леко бе подуто и топло. НЕ Е имала вирусна инфекция, нито хрема ,нито болно гърло.Педиатъра ни изпрати директно в детска клиника по ревмокардиология, Пловдив за приемане и пълни изследвания. Аз още от предния ден започнах с Коластра по 2 к. и Флексибилити по 2 капсули дневно. на 8 март изследванията и бяха в норма. Изписах ни нурофен , и физиотеропя.
   Нагревките започнахме веднага , комбинирахме ги и с минералните бани през ден в гр. Баня , Карловско. Тази вода е с високо Сярно съдържание и е мн. лековита за артрити..
Коластрата и Флексибилити давах в продължение на 15-18дни . нурофен не съм давала.
 Трябва да споделя,че имахме този проблем и през месец 10.2008г тогава след вирусна инфекция получи подуване на лявото коляно  с болки, накуцване- тогава за първи път педиатърката  постави диагноза артрит- неуточнен. Пихме послушно антибиотици , изпихме и 30 капсули Флексибилити, поне 2мес. Коластра и ЕМК.
Сега Ники като цяло си е добре ,ходи си на училище, но пак на моменти я заболява крачето ,като се измори продължава да накуцва понякога...Може би това се появи заради това ,че месец по-рано  я пуснахме да ходи пеша  на училище и е била често с изстинали крака,времето беше снежно...
Не знам как да продължа,МОЛЯ ВИ  дайте ми съвет! Искам да се излекува напълно , без повече този артрит да се появява!
« Последна редакция: 09, Април, 2010, 20:07:03 от pepinatoys »

Неактивен anhira

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 199
  • Мечтайте и творете!
    • Профил
Re:Помощ!Дете на 10 години с Атрит!
« Отговор #1 -: 20, Юли, 2010, 08:15:48 »
Защо не се обадите да прегледам детето ви? Може да има много причини, например инфекции, травми, понякога ваксините са проблем, може да има и стрес, може да се отключва генетично предразположение, или да има реакция на някои храни.
Не винаги нещата са толкова прости, че да се оправят само с флексибилити. Все пак, от продуктите на АкваСорс, ЕМК, Флексибилити, Лесно начало и Колактив-3
Аз помагам на хората да са по-здрави и да печелят повече пари

Неактивен pepinatoys

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Двете ми слънца!
    • Профил
Re: Помощ!Дете на 10 години с Атрит!
« Отговор #2 -: 13, Октомври, 2011, 16:29:31 »
...ето колко време е минало и нещата при нас,  се повтарят отново...
 Юли на почивката прихвана от децата там някакъв вирус..изкара го с температура за няколко дни....и малко след това , едното коляно се поду и е топло ...  като се измори или изнерви -накуцва,не може да клекне до край , като е спокойна и отпочинала- е ок. Личния лекар ни прати на изследвания и Всичко се оказа в НОРМА...а ортопеда , погледна гърлото  и каза - Всичко идва от тук.изписа Clacid и ,парацетамол.     Давах и известно време парацетамол и си маза коляното с крем...поуспокои се болката ,но я виждам че пак не ходи нормално..
  Не знам как да го решим този проблем!.. Сигурно има и генетична връзка... и двете ми баби на приклонна възраст едвам ходеха.. на мен ми е правена  орерация на дясното коляно (преди25год). Детето преживя голяма драма с появата на сестричката и преди 2год. Е,вече слава богу с усилия от всички тя преодоля усещането си че "обичаме само бебето"...много е чуствителна и емоционална...От много време си мисля да дойдем на една консултация при вас с по-задълбочено разглеждане на обстоятелствата около детето..
 Видях че има и друга тема за дете с реактивен артрит, а и в болницата(2008г) имаше няколко малки деца с този проблем...
  Ако има и други Майки нека пишат как се справят с  повтарящите се цикли на реактивния артрит..при деца..